Home / Premier League / Brighton & Hove Albion chroni swoich piłkarzy

Brighton & Hove Albion chroni swoich piłkarzy

Mewy po 34 latach ponownie wróciły do najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii. Tam gdzie duży sukces, tam również skauci, którzy polują na perspektywicznych zawodników, aby mocne kluby mogły ich wyciągnąć za spore pieniądze.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w Brighton bardzo dobrze radzą sobie z utrzymaniem piłkarzy na miejscu. Klub opuściło jedynie kilku zawodników, którym skończyły się kontrakty. Wszyscy kowale sukcesu z zeszłego sezonu zostali na miejscu. Co więcej, Mewy sprowadziły kilku nowych piłkarzy, z czego najdrożsi byli Jose Izquierdo za 15 mln euro oraz Davy Propper za 13 mln.

Dzisiaj, klub poinformował na swojej stronie internetowej, że nowe kontrakty podpisali: Lewis Dunk, Shane Duffy oraz Anthony Knockaert. Wszyscy trzej to czołowi piłkarze drużyny, która w ubiegłym sezonie wywalczyła wicemistrzostwo Championship.

Dunk brał udział w 43 spotkaniach Brighton i strzelił dwie bramki, Duffy zagrał w 31 meczach, również z dwoma trafieniami na koncie. Jednak najcenniejszym piłkarzem w tym gronie jest Knockaert, który zagrał w 45 meczach i zdobył 15 bramek dla Mew. Zawodnikiem interesował się m.in. Everton.

Co ciekawe, Knockaert to były zawodnik Leicester City, który odszedł z ekipy Lisów po wywalczeniu mistrzostwa Championship. Później stracił jednak miejsce w składzie i nie mógłby liczyć na regularne występy w kolejnym sezonie, który zakończył się mistrzostwem Anglii zdobytym przez Leicester. Sam zawodnik nie żałuje, że odszedł i cieszy się, że jest w Brighton, z którym udało mu się awansować do Premier League. I co najważniejsze, w drużynie Mew wciąż będzie kluczowym piłkarzem.

 

About admin

Check Also

Trzy zespoły Premier League pewne awansu do fazy pucharowej LM

Manchester United, Manchester City oraz Tottenham Hotspur to zespoły, które zagwarantowały sobie awans do fazy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *