Coutinho zostaje?

Saga transferowa z udziałem Philippe Coutinho nie ma końca. Gdy wydawało się, że wszystko już przesądzone, nastąpił kolejny zwrot akcji, który świadczy o tym, że gwiazda Liverpoolu przynajmniej na przyszły sezon zostanie na Anfield Road. Kwota za Brazylijczyka ogromna bo aż 125 mln euro.

Oglądamy klasyczny przypadek, gdy piłkarz bardzo chce, ale klub nie chcę oddać swojej największej gwiazdy. W identycznej sytuacji jest Ousmane Dembele w Borussi Dortmund. Tam sytuacja jest jednak dużo dziwniejsza. Zawodnik popadł w konflikt z klubem, a pieniądze jakie Barcelona oferuje Borussi za Francuza są dużo wyższe niż aktualna wartość 21-latka. Podobno za Dembele Borussia mogłaby dostać nawet 160 mln euro. Jednak podobnie jak Liverpool, na transfer nie wyraża zgody.

A wydawało się, że wszystko już ustalone. Liverpool odrzucił dwie oferty, w sklepie internetowym klubu zniknęły materiały z udziałem Coutinho. W Barcelonie z wytęsknieniem oczekiwali oficjalnego potwierdzenia w sprawie transferu. Takie jednak nie nadeszło i wiele wskazuje na to, że póki co nie nadejdzie.

Liverpool odrzucił trzecią ofertę. Na stole leżało 125 mln euro. W tej sytuacji Barcelona postawiła ultimatum. Złoży jeszcze jedną ofertę za Brazylijczyka, ale tym razem ostatnią. Jeżeli Liverpool ją odrzuci, temat transferu będzie zamknięty. Jurgen Klopp ma natomiast dosyć kolejnych spekulacji i odpowiada: „Nic się nie zmieniło, Coutinho zostaje”.

Barcelona nie potrafiła powstrzymać odejścia Neymara za kosmiczne 222 mln Euro, tyle, że to sam zawodnik wpłacił kwotę odstępnego w kontrakcie i mógł odejść jako wolny zawodnik. Niech klub z Katalonii bierze przykład z Liverpoolu i Borussi, które pokazują, że można zatrzymać zawodnika. Nawet jeżeli na stole leżą bajeczne sumy. Wystarczą dobrze sformułowane kontrakty.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *