Czerwone Diabły lepsze od Bazylei

Kilka lat Old Trafford musiało poczekać na powrót europejskiej elity do Teatru Marzeń. Choć United zajęło dopiero szóste miejsce w ubiegłym sezonie Premier League, prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagwarantowało zwycięstwo w Lidze Europy. Jak wiadomo, drugi sezon Jose Mourinho w każdym klubie był najlepszy i wszystko wskazuje na to, że w Manchesterze nie będzie inaczej.  Świetne występy w lidze i pozycja lidera tabeli, a wczoraj udany inauguracja zmagał w Europie.

Manchester United podejmował u siebie mistrza Szwajcarii, FC Bazyleę. Czerwone Diabły były zdecydowanym faworytem tego starcia, a zatem wynik 3-0 nie może nikogo dziwić. Gładkie zwycięstwo cieszy, ale jednocześnie dostarczyło małego zmartwienia. Z gry na kilka najbliższych tygodniu wypadł Paul Pogba, który uszkodził ścięgno podkolanowe i już w 19 min. spotkania musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Fellaini.

Belg zaliczył wejście smoka, ponieważ kwadrans później mógł on się cieszyć ze strzelonej bramki. Typowy gol Fellainiego, dośrodkowanie w pole karne od Younga, pełna dominacja warunkami fizycznymi i strzał głową nie do obrony. W tym aspekcie Belg jest prawdziwym asem i zawsze może liczyć na miejsce w składzie Jose Mourinho, kiedy zespół będzie potrzebował kogoś wysokiego w polu karnym rywala nastawionego na defensywę.

W drugiej połowie dwie bramki dorzucili Romelu Lukaku oraz pod koniec spotkania Marcus Rashford, który także rozpoczynał na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się na niecały kwadrans przed końcem spotkania. Niepilnowany Anglik dopadł do centry Fellainiego i ustalił wynik meczu na 3-0. Co ciekawe, był to jego kolejny gol w debiucie. Pierwszy występ w Premier League? Gol. Puchar Anglii? Gol. Liga Europy? Gol. Teraz Rashford świetnie przywitał się z najbardziej prestiżowym turniejem w Europie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *