Home / Piłkarze / Czy Rio Ferdinand oszalał?!

Czy Rio Ferdinand oszalał?!

Blisko 40-letni Rio Ferdinand zaskoczył wszystkich w niedawno udzielonym w wywiadzie, w którym przedstawia swoje plany na przyszłość. Legendarny zawodnik Manchesteru United zamierza zostać… profesjonalnym bokserem! Karierę piłkarską zakończył dwa lata temu w Queens Park Rangers. Jako środkowy obrońca zawsze dysponował imponującymi warunkami fizycznymi. Wielokrotny reprezentant Anglii mierzy bowiem 189 cm wzrostu i niejeden czołowy napastnik Premier League potrafił się od niego odbijać jak od ściany.

Ferdinand ma pewne doświadczenie w boksie. Zdarzało mi się amatorsko trenować. Jak sam przyznaje, po śmierci swojej żony, Rebecci, która zmarła na raka piersi w 2015 roku, boks pozwolił mu uporać się z tą bolesną stratą. Miłośnikiem tej dyscypliny sportu jest od dawna, zawsze podkreślał, że trening w ringu to świetny sposób na budowanie samodyscypliny.

Jednakże czym innym jest amatorskie trenowanie boksu, a czym innym plany zostanie zawodowym pięściarzem w wieku 40 lat. O ile oczywiście komisja uzna, że Ferdinand jest w stanie uzyskać licencję. Samo wyzwanie, były piłkarz traktuje bardzo poważnie. Już teraz zapowiedział, że jego trenerem zostanie Richie Woodhall, były mistrz organizacji WBC w wadze superśredniej. Aktualny trener brytyjskiej reprezentacji olimpijskiej.

Rio Ferdinand twierdzi, że dzięki odpowiedniemu sztabowi oraz jego woli zwyciężania, zostanie zawodowym bokserem w tym wieku jest jak najbardziej możliwe. Odpowiada mu Curtis Woodhouse, była gwiazda Sheffield United: „Okaż temu sportowi odpowiedni szacunek, to nie są żarty”. Woodhouse został zawodowym pięściarzem pięć lat temu po zakończeniu kariery piłkarskiej. Jednakże miał wtedy 32 lata, a nie jak Ferdinand, 40.

About admin

Check Also

Trzy zespoły Premier League pewne awansu do fazy pucharowej LM

Manchester United, Manchester City oraz Tottenham Hotspur to zespoły, które zagwarantowały sobie awans do fazy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *