Everton i Arsenal będą reprezentować Anglię w Lidze Europy

O ile obecność pierwszej drużyny nie jest zaskoczeniem w mniej prestiżowym, europejskim turnieju, o tyle dla Arsenalu nie jest to naturalne środowisko. Kanonierzy od 1998 roku nieprzerwanie grali w Lidze Mistrzów. Jednak piąte miejsce w ubiegłym sezonie Premier League przekreśliło szansę na kolejny występ w europejskiej elicie. Swoją szansę otrzymał także Everton, który zajął dopiero siódme miejsce w tabeli, jednak zważając, że szósty Manchester United wygrał rozgrywki Ligi Europy i tym samym zagwarantował sobie udział w Lidze Mistrzów, klub z Liverpoolu załapał się do kwalifikacji, które śpiewająco przeszedł i w tym roku wraz z Arsenalem będzie reprezentował Premier League w Lidze Europy.

Pierwsze spotkania oba kluby rozegrają już w czwartek. Jako pierwszy do boju o 19:00 ruszy Everton, który zmierzy się na wyjeździe z Atalantą. Ponadto, drużyna z Liverpoolu w grupie E zmierzy się także z Olympiciem Lyon oraz Apollonem. The Toffees są przez ekspertów uznawani za głównego faworyta do zajęcia w swojej grupie drugiego miejsca za plecami Lyonu, choć wielu uważa, że Everton jest w stanie powalczyć o pierwsze miejsce z francuską drużyną.

O pierwszą pozycję w grupie H bez wątpienia łatwiej będzie Arsenalowi Londyn, który zmierzy się z FC Koeln, Crveną Zvezda oraz BATE Borysów. O ile w ubiegłym sezonie moglibyśmy rozważać, że godnym rywalem będą Kozły, o tyle z Koeln po zakończeniu rozgrywek Bundesligi odszedł Anthony Modeste, główny architekt wielkiego sukcesu drużyny, strzelec 25 bramek, co było trzecim wynikiem niemieckiej ekstraklasy w sezonie 2016/2017. To właśnie z Koeln rozpocznie rywalizację Arsenal, który w czwartek podejmie niemiecką ekipę na Emirates. Tego dnia okaże się, czy Arsene Wenger na poważnie podchodzi do rywalizacji w Lidze Europy, czy może stwierdzi, że mniej prestiżowy turniej od Ligi Mistrzów będzie dobrym poligonem doświadczalnym dla zawodników rezerwowych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *