Everton wypunktowany przez Atalantę

Nie tak wyobrażali sobie kibice The Toffees początek rozgrywek w Lidze Europy. Na swoim stadionie faworytem pojedynku była Atalanta, jednakże rozmiary porażki są zaskakujące. Klub z Włoch bez najmniejszych problemów pokazał, że jest drużyną o klasę lepszą od Evertonu. Aktywniejsza gra i tworzenie wielu sytuacji bramkowych przyniosło zamierzony skutek. Atalanta w świetnym stylu pokonała Everton aż 3-0.

Pierwsze 25 minut dawało nadzieję, że zobaczymy dobry i wyrównany pojedynek. Jednakże w 27 min. spotkania rzut rożny wykonywali gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Andrea Masiello, który z najbliższej odległości nie dał szans Stekelenburgowi. Pierwsza bramka nie zmotywowała gości do cięższej walki. Wręcz przeciwnie, do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gospodarze, co poskutkowało zapewnieniem sobie trzech punktów jeszcze w pierwszej połowie.

W 41 min. meczu Andrea Petanga przerzucił piłkę na drugą stronę boiska do Alejandro Gomeza. 29-letni pomocnik Atalanty zszedł do środka i uderzył zza pola karnego prosto w okienko. Trzy minuty później Petanga ponownie popisał się świetnym dograniem. Bryan Cristante dobrze przyjął piłkę i wyszedł sam na sam z golkiperem Evertonu. Zawodnik Atalanty był górą w tym pojedynku i podwyższył prowadzenie w meczu na 3-0.

W drugiej połowie tempo meczu wyraźnie spadło. Everton chyba nie wierzył w możliwości odwrócenia losów meczu. Gracze Atalanty przy biernej postawie Evertonu tworzyli kolejne groźne sytuacje, jednakże brak odpowiedniej koncentracji przy wysokim wyniku skutkował słabą skutecznością. Choć gospodarze mogli zwyciężyć dużo wyżej, ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianom.

W drugim spotkaniu grupy E Olympique Lyon dosyć niespodziewanie zremisował 1-1 z Apollonem. To oznacza, że Everton po pierwszym spotkaniu Ligi Europy jest na ostatniej, czwartej pozycji w tabeli.

Post Author: admin