Home / Premier League / Frank de Boer zwolniony z Crystal Palace

Frank de Boer zwolniony z Crystal Palace

To musiało się tak skończyć. Holenderski szkoleniowiec nie potrafi rozwinąć swojej kariery trenerskiej po za granicami kraju. Bardzo dobrze spisywał się w roli trenera Ajaxu Amsterdam, w którym stanowisko szkoleniowca obejmował w latach 2010-2016. Później, Holender wypłynął na głębokie wody zmierzyć się z wyzwaniami w poważniejszych ligach. Póki co, de Boer temu wyzwaniu zdecydowanie nie potrafi sprostać.

Była krótka przygoda z Interem Mediolan. Holender objął stanowisko 9 sierpnia by już 1 listopada zostać zwolnionym za wyjątkowo słabe wyniki. Następnie wakacje aż do czerwca i objęcie Crystal Palace, drużyny, która rok w rok dzielnie walczy o utrzymanie się w Premier League. Prowadzenie takiego zespołu przeciwko potęgom światowego futbolu to zadanie niezwykle trudne. Zbyt trudne dla Franka de Boera, który na stanowisku utrzymał się zaledwie przez cztery pierwsze kolejki.

Cztery porażki, siedem straconym goli, ani jednego strzelonego. Najgorszy start w Premier League od 93 lat. Prawie tak samo słabo w obecnym sezonie spisuje się Bournemouth, które również przegrało cztery mecze z rzędu i przy ośmiu straconym bramkach zdobyło zaledwie jedną. Tyle tylko, że rywalami The Cherries byli: West Bromwich Albion, Watford, Manchester City i Arsenal Londyn. De Boer miał dużo prostsze zadanie I mierzył się z: Huddersfield, Liverpoolem, Swansea i Burnley. W tych czterech meczach nie wywalczyć ani jednego punktu i nie strzelić żadnej bramki? To niezwykle słaby wynik, nawet jak na realia Crystal Palace.

Czarę goryczy przelało to ostatnie spotkanie przeciwko Burnley, szybko stracona bramka po koszmarnym błędzie obrońcy, a następnie festiwal nieskuteczności i braku celności. Marnowania okazji, których zwyczajnie zmarnować się nie dało. W ostatecznym rozrachunku czwarta porażka z rzędu bez zdobyczy bramkowej. Żaden inny zespół w lidze angielskiej nie wystartował tak słabo od 93 lat. W tych okolicznościach Frank de Boer nie otrzymał szansy na poprawę swoich wyników.

About admin

Check Also

Co za spotkanie na Anfield! Manchester City z pierwszą porażką w sezonie

Manchester City po 22 kolejkach Premier League mogli być niemal pewni mistrzostwa Anglii. Jak jednak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *