Grzegorz Krychowiak – dobry początek na nowej drodze kariery

Solidny debiut w meczu z Brighton i dobry występ przeciwko West Hamowi. To wystarczy, aby Krychowiak zyskał bardzo przychylne opinie wielu ekspertów i po raz kolejny otworzył temat swoich dalszych piłkarskich losów. PSG ma powody do zadowolenia. Paryski klub stwierdził, że lepiej wypożyczyć zawodnika, aby ten odbudował formę przez rok, a następnie sprzedać go za odpowiednio wysokie pieniądze. Po ostatnich występach w West Bromwich wydaje się, że PSG podjęło najlepszą, możliwą decyzję.

Pół roku bez gry? To nic dla Krychowiaka. Kilka tygodni intensywnych treningów i od razu prezentuje się z bardzo dobrej strony w Premier League. Wielu ekspertów od dawna podkreślało, że liga angielska to kierunek, który powinien wybrać polski piłkarz. Defensywny pomocnik z dobrymi warunkami fizycznymi, ze świetną wydolnością i nie bojący się twardej gry. Wypisz, wymaluj, idealny opis defensora grającego w Premier League.

Jeszcze do niedawna obawialiśmy się o dalsze losy piłkarza. Skreślił go nawet Adam Nawałka. Selekcjoner nie powołał Krychowiaka na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata, a przecież, 27-letni defensywny pomocnik był zawsze jednym z podstawowych wyborów naszego trenera. Gdy ten stracił formę, jego brak w środku pola był aż zanadto widoczny. Szczególnie w meczu z Danią, gdzie nie istniał środek pola, a filigranowy Mączyński wyraźnie nie radził sobie z rosłymi Duńczykami.

Wszystko wskazuje na to, że już za niecałe dwa tygodnie Krychowiak wróci do kadry. Lada dzień, Adam Nawałka ogłosi powołania na ostatnie dwa, decydujące spotkania eliminacji. I można spokojnie zakładać, że swoją szansę w tych spotkaniach Krychowiak dostanie. Szczególnie, że przeciwko Armenii i Czarnogórze, twardy zawodnik w środku pola będzie na wagę złota.

Krychowiaka na Wyspach chwalą media. W samych superlatywach mówi o nim trener West Bromwich, Tony Pulis. Natomiast bramkarz Mew, Ben Foster, twierdzi, że właśnie takiego zawodnika brakowało w drużynie. Za ostatni mecz przeciwko West Hamowi, Krychowiak otrzymał miano najlepszego zawodnika w meczu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *