Home / Premier League / Kluby Premier League na dobrej drodze do awansu

Kluby Premier League na dobrej drodze do awansu

Po trzech kolejkach spotkań, drużyny Premier League są w bardzo dobrej sytuacji i pewnym krokiem zmierzają w kierunku awansu do fazy pucharowej. W najlepszej sytuacji jest Manchester City, który we wtorek wygrał 2-1 na Etihad z niezwykle trudnym rywalem Napoli, które obecnie z kompletem punktów lideruje w Serie A. Citizens zgromadzili w grupie F dziewięć punktów i mają trzy oczka przewagi nad Szachtarem oraz sześć oczek nad Napoli.

Tottenham natomiast pokazał się z bardzo dobrej strony Na Santiago Bernabeu i zremisował z Królewskimi 1-1, choć sędzia Marciniak w kilku sytuacjach bardzo skrzywdził Koguty, nie dyktując na przykład rzutu karnego na Llorente w pierwszej połowie gry. Tottenham i Real dominują w stawce z sześcioma punktami przewagi nad Borussią Dortmund oraz APOELEM Nikozja. W tak trudnej grupie jest to niemalże bilet do fazy pucharowej.

Liverpool objął prowadzenie w grupie E demolując na wyjeździe Maribor aż 0-7. Dzięki temu, z pięcioma oczkami na swoim koncie liderują w tabeli. Taki sam dorobek punktowy, ale gorszy bilans bramek ma Spartak Moskwa. Cztery punkty ma Sevilla, natomiast z jednym oczkiem stawkę zamyka Maribor. A zatem, choć The Reds na ten moment są na pierwszym miejscu w grupie, wciąż czekają ich trudne mecze rewanżowe, w których zarówno Spartak jak i Sevilla będą groźnymi rywalami.

About admin

Check Also

Trzy zespoły Premier League pewne awansu do fazy pucharowej LM

Manchester United, Manchester City oraz Tottenham Hotspur to zespoły, które zagwarantowały sobie awans do fazy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *