Kluby Premier League na dobrej drodze do awansu

Po trzech kolejkach spotkań, drużyny Premier League są w bardzo dobrej sytuacji i pewnym krokiem zmierzają w kierunku awansu do fazy pucharowej. W najlepszej sytuacji jest Manchester City, który we wtorek wygrał 2-1 na Etihad z niezwykle trudnym rywalem Napoli, które obecnie z kompletem punktów lideruje w Serie A. Citizens zgromadzili w grupie F dziewięć punktów i mają trzy oczka przewagi nad Szachtarem oraz sześć oczek nad Napoli.

Tottenham natomiast pokazał się z bardzo dobrej strony Na Santiago Bernabeu i zremisował z Królewskimi 1-1, choć sędzia Marciniak w kilku sytuacjach bardzo skrzywdził Koguty, nie dyktując na przykład rzutu karnego na Llorente w pierwszej połowie gry. Tottenham i Real dominują w stawce z sześcioma punktami przewagi nad Borussią Dortmund oraz APOELEM Nikozja. W tak trudnej grupie jest to niemalże bilet do fazy pucharowej.

Liverpool objął prowadzenie w grupie E demolując na wyjeździe Maribor aż 0-7. Dzięki temu, z pięcioma oczkami na swoim koncie liderują w tabeli. Taki sam dorobek punktowy, ale gorszy bilans bramek ma Spartak Moskwa. Cztery punkty ma Sevilla, natomiast z jednym oczkiem stawkę zamyka Maribor. A zatem, choć The Reds na ten moment są na pierwszym miejscu w grupie, wciąż czekają ich trudne mecze rewanżowe, w których zarówno Spartak jak i Sevilla będą groźnymi rywalami.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *