Letnie okienko skrócone, jednogłośna decyzja!

08Ostatnie okienko transferowe wywołało sporo kontrowersji i rozpoczęło dyskusje na temat skrócenia letniego okna ze względu na zbyt duże zamieszanie panujące w klubach i brak odpowiedniego poziomu koncentracji graczy w trakcie pierwszych kolejek ligowych, gdy okienko jest jeszcze otwarte. Na ten temat wypowiadał się m.in. Jurgen Klopp, szkoleniowiec Liverpoolu.

Federacja ligi angielskiej postanowiła zatem przeprowadzić głosowanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich dwudziestu klubów angielskiej Ekstraklasy. Głosowanie zakończyło się jednogłośną decyzją o skróceniu letniego okienka transferowego już od sezonu 2018/2019.

W związku z tym, kolejne letnie okienka transferowe będą kończyć się na dwa dni przed rozpoczęciem pierwszej kolejki ligowej. Według szkoleniowców jest to jedyny sposób, aby niektórzy piłkarze skupili się na grze, a nie na ewentualnych transferach. Jednakże, po zakończeniu letniego okienka sprzedaż zawodników wciąż będzie możliwa, ale jedynie do tych lig, w których okres transferowy nie został jeszcze zamknięty. Na 48h przed pierwszym spotkaniem ligowym niemożliwe staną się transfery pomiędzy klubami Premier League.

Pomysł ten spodobał się także w innych ligach, a więc możemy się spodziewać, że także inne kraje zdecydują się na taki krok. Należy jednak pamiętać, że w niektórych ligach decydujący głos ma federacja. Tuż po głosowaniu mówiło się o tym, że pomysł przypadł do gustu szczególnie w Bundeslidze, która również rozważa skrócenie letniego okienka transferowego. Trzeba przyznać, że jest to mądre posunięcie, ponieważ ostatnie okienko wyraźnie pokazało, że niektórzy piłkarze wciąż mają w głowie transfer, a nie dobrą grę dla swojej obecnej drużyny.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *