Home / Premier League / Liverpool pewnie awansował do Ligi Mistrzów

Liverpool pewnie awansował do Ligi Mistrzów

The Reds gościli w środowy wieczór na Anfield Road Hoffenheim. Liverpool przystępował do meczu z zaliczką, ponieważ w Niemczech wygrał 2-1. Piłkarzy Juliana Nagelsmanna czekało bardzo trudne wyzwanie. Już po 20 minutach spotkania, okazało się, że zadanie niemożliwe do wykonania.

W 10 min. spotkania Mane pobiegł z piłką w stronę bramki rywala, obrońcy zdołali jednak wyprzedzić Senegalczyka. Ten zdecydował się na techniczny zwód i zagranie piętką za plecy do nabiegającego Emre Cana, ten oddał silny strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi jednego z Wieśniaków i wpadła do bramki.

Osiem minut później Anfield Road znów miało powód do radości. Firmino zacentrował w pole karne do niepilnowanego Wijnalduma, ten trafił w słupek, ale akcję zamykał jeszcze Salah, który podwyższył na 2-0. Trzy minuty później losy meczu były praktycznie przesądzone. W pole karne wpadł Mane, który ponownie popisał się zgraniem piętą do tyłu, tym razem do Firmino. Brazylijczyk bez zastanowienia odegrał w kierunku dłuższego słupka, a tam czekał Can, który zdobył bramkę na 3-0.

Tempo gry nie ustępowało. W 24 min. meczu z powodu urazu boisko musiał opuścić Nordveit. W jego miejsce wszedł Uth, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Już trzy minuty późnej otrzymał piłkę od Wagnera na prawej stronie pola karnego. Uth zdecydował się strzelić na dalszy słupek i była to dobra decyzja, Hoffenhaim zmniejszyło przewagę The Reds.

W drugiej połowie meczu tempo gry nieco spadło. Wieśniacy chyba nie wierzyli w możliwość odrobienia strat i strzelenia trzech bramek, które były im potrzebne. W 63 min. meczu fatalną stratę zaliczyli defensorzy Hoffenhaim. Piłkę przejął Henderson, który zagrał do ustawionego na czystej pozycji Firmino. Liverpool prowadził już 4-1. Hoffenhaim na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdołało jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki po golu Wagnera, ale to nie miało już większego znaczenia. Liverpool bardzo pewnie awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

About admin

Check Also

Co za spotkanie na Anfield! Manchester City z pierwszą porażką w sezonie

Manchester City po 22 kolejkach Premier League mogli być niemal pewni mistrzostwa Anglii. Jak jednak …