Pierwszy mecz z Liverpoolem dla Leicester City

Piłkarze Liverpoolu powinni sobie zrobić krótkie wczasy w Leicester. Najpierw wtorkowe spotkanie w ramach drugiej rundy Carabao Cup, następnie szybki rewanż w sobotę w szóstej kolejce Premier League. A że ponad 200 kilometrów trzeba przejechać, Jurgen Klopp z powodzeniem mógłby zorganizować kilkudniowe wczasy w mieście Lisów. Oczywiście to wstęp humorystyczny ponieważ The Reds wrócili do domu, a w sobotę ponownie odwiedzą King Power Stadium.

Pierwszy pojedynek padł łupem Leicester City. Lisy wygrały 2-0 i zagwarantowały sobie udział w 1/8 finału Carabao Cup. Z tego rezultatu bardzo niezadowolony był Jurgen Klopp, który zdecydowanie ma powody do niezadowolenia. Jego drużyna tworzyła bardzo dużą liczbę sytuacji, błyszczał wracający do formy Philippe Coutinho, a mimo to, goście na 21 strzałów w światło bramki trafiali zaledwie trzy razy. Przy zabójczej skuteczności Leicester okazało się to główną przyczyną porażki.

Lisy oddały trzy razy mniej strzałów. Podobnie rozkładało się posiadanie piłki. Gra Leicester przypominała nieco ich taktykę z mistrzowskiego sezonu. Oddanie inicjatywy i cierpliwe wyczekiwanie na kontry oraz stałe fragmenty gry pod polem karnym rywala. Opłaciło się. A wszystko dzięki zawodnikowi wprowadzonemu w 53 min. meczu. Różnicę zrobił Shinji Okazaki.

Japończyk zdobył gola 12 minut po swoim wejściu na boisku. Po raz kolejny pokazał, że dobrze czuję się w polu karnym rywala. Otrzymał dobre zgranie od Iborry i pokonał Milnera dając prowadzenie Lisom. Kilkanaście minut później Okazaki dobrze zagrywał do Slimaniego, ten urwał się obrońcom i uderzył zza pola karnego prosto pod poprzeczkę bramki The Reds. Zabójcza skuteczność i wynik 2-0.

Warto jednak nadmienić, że obie drużyny wystąpiły w mocno rezerwowych składach. Craigowi Shakespearowi oraz Jurgenowi Kloppowi zależy oczywiście przede wszystkim na dobrym występie i komplecie punktów po sobotnim meczu Premier League. The Reds zrewanżują się Lisom?

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *