Pierwszy poważny sprawdzian Grzegorza Krychowiaka

Jeżeli dzisiaj, polski piłkarz pojawi się w składzie West Bromwich Albion, stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem zatrzymania rozpędzonej lokomotywy, która niszczy wszystko na swojej drodze. Mowa oczywiście o Manchesterze City. Obywatele w ostatnich trzech meczach zdobyli czternaście bramek i nie stracili żadnej. Pogrom 5-0 nad Liverpoolem. Następnie 4-0 z Feyenoordem w Lidze Mistrzów. 6-0 z Watford w piątej kolejce Premier League. Następni na liście? West Bromwich Albion.

Jednak Mewy będą miały nieporównywalnie łatwiejsze życie niż zespoły wymienione powyżej. Można z dużą dozą pewności założyć, że Pep Guardiola da odpocząć swoim kluczowym piłkarzom, a w meczu Carabao Cup postawi na rezerwowych. Jaką odpowiedź przygotuje Tony Pulis? Również dokona roszad w składzie? Nawet jeśli, to częsta gra nigdy nie przeszkadzała Krychowiakowi. Wręcz przeciwnie, regularne występy sprawiały, że grał na jeszcze wyższym poziomie. Dlatego też, z dużą dozą pewności możemy powiedzieć, że defensywny pomocnik pojawi się dzisiaj w składzie.

Będzie to niezwykle trudny sprawdzian dla 27-letniego piłkarza. Skład City jest bardzo szeroki, a więc nawet jeśli Guardiola postawi na rezerwowych zawodników, obejrzymy dzisiaj kilka wielkich nazwisk, które będą się starały przekonać trenera, że mogą rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Natomiast rola Krychowiaka jest niezmienna. Panować w środku pola i wspierać defensywę swojej drużyny. Ostatnio spisał się fenomenalnie i za mecz z West Hamem przyznano mu miano zawodnika meczu. Przed telewizorem na pewno zasiądzie Adam Nawałka. Być może szkoleniowiec reprezentacji Polski podjął już decyzję o powołaniu dla Grzegorza Krychowiaka i dzisiaj będzie chciał utwierdzić się w słuszności swojej decyzji. A może losy powołania dla piłkarza z Gryfic będą się ważyć dzisiaj?

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *