Home / Premier League / Podsumowanie pierwszej kolejki Premier League 2017/2018

Podsumowanie pierwszej kolejki Premier League 2017/2018

Pierwsza kolejka nowej odsłony Premier League już za nami. Działo się! I to jak! W skrócie omówimy najważniejsze wydarzenia weekendu w lidze angielskiej.

Wielkie piątkowe otwarcie

Cóż to był za mecz na Emirates Stadium. Niesamowite widowisko i zwycięstwo Arsenalu 4-3 nad Leicester. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, jeszcze do 83. minuty meczu do Lisy prowadziły 3-2. Świetnie spisali się zmiennicy wpuszczeni na plac gry przez Wengera. Dwie bramki w odstępie kilku minut zdobyli Ramsey i Giroud, a asystentem w obu sytuacjach był Xhaka. To było rewelacyjne rozpoczęcie sezonu, oba kluby pokazały, że w tym sezonie trzeba się z nimi liczyć.

Remis Liverpoolu z Watfordem

Wszystko wskazuje na to, że Coutinho jednak opuści Anfield. W sobotę Watford podejmował u siebie Liverpool bez Brazylijczyka w składzie, który wciąż zmaga się z urazem pleców.  oglądaliśmy kolejne fantastyczne widowisko i aż sześć bramek. Do wyrównania na 3-3 doprowadził już w doliczonym czasie gry Britos, dając Watfordowi jeden punkt.

Chelsea przegrywa z Burnley

Pierwsza połowa ustawiła cały mecz. Czerwoną kartkę już w 14. minucie meczu obejrzał Cahill za bezmyślny faul na Defourze. Goście od 24 do 43 minuty meczu zdobyli trzy bramki, dwie zdobył Vokes, jedną Ward. W drugiej połowie Chelsea w osłabieniu próbowało odrabiać straty. W 69. minucie gola zdobył Morata. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę obejrzał Fabregas i The Blues zmuszeni byli kończyć mecz w dziewiątkę. Nie przeszkodziło im to w zdobyciu gola kontaktowego, którego strzelił Luiz po asyście Moraty. Chelsea walczyło do samego końca, ale piłkarzom Antonio Conte nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Huddersfield wraca po 45 latach i od razu wygrywa

W pierwszym meczu po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, piłkarze Huddersfield wygrali na wyjeździe z Crystal Palace 3-0. Wynik spotkania bramką samobójczą otworzył w 23. minucie Ward. Dwie kolejne bramki dla Huddersfield zdobył Mounie.

United gromi West Ham

Romelu Lukaku błyszczy w nowym klubie. W niedzielnym spotkaniu zdobył dwie bramki. Kolejne dwie to dzieło Martiala i Pogby. West Ham, który w tym okienku transferowym wydał ponad 45 milionów Euro przegrał na Old Trafford 0-4.