Home / Piłkarze / Quo Vadis Diego Costa?

Quo Vadis Diego Costa?

Na wyspach zawsze dzieje się bardzo dużo w letnim okienku transferowym. Angielskie kluby bardzo chętnie sięgają do portfela by zakupić piłkarza po cenie znacznie wyższej, niż faktyczna wartość rynkowa. Choć mówi się, że zawodnik wart jest tyle ile da za niego klub. Bez wątpienia, jednym z głównych bohaterów obecnej sagi transferowej jest napastnik Chelsea Diego Costa.

Jeszcze w zimie, wiele wskazywało na to, że Costa opuści Londyn i uda się do Chin gdzie mógłby liczyć na kosmiczny kontrakt. Wiemy przecież ile w Chinach zarabia niejaki Carlos Tevez w Szanghaju. Jednakże, Costa to wciąż stosunkowo młody zawodnik, w końcu 28 lat dla napastnika to najlepszy wiek, w którym umiejętności wspaniale współgrają z doświadczeniem. Być może, Costa stwierdził, że jednak warto jeszcze coś osiągnąć w europejskim futbolu zanim przejdzie się na sportową emeryturę do Chin gdzie będzie można grać na dużo niższym poziomie, a i tak uchodzić za gwiazdę.

Dzisiejsze pogłoski wprawiają w zamurowanie. Otóż, Diego Costa zażądał od Chelsea transferu. Co ciekawe, Brazylijczyk chce wrócić do Atletico Madryt. Jego dawny klub z całą pewnością przyjąłby Coste z otwartymi ramionami, jednak tu pojawia się problem… Atletico ma przecież zakaz transferowy.

No cóż, Chelsea jednak niezależnie od tego faktu, postanowiło pójść na rękę niesfornemu napastnikowi i zezwolić na transfer. Chętni znaleźli się bardzo szybko. Brazylijczykiem poważnie zainteresowane jest AC Milan, które w tym okientu transferowym dokonuje doprawdy wspaniałych posunięć i już teraz wysyła jasny sygnał do Europy: „Uwaga, Król z San Siro powraca”. Wydaje się zatem całkiem prawdopodobne, że kluby dojdą do porozumienia. Pytanie tylko co zrobi Costa, który chciał transferu, ale wyłącznie do Atletico.

About admin

Check Also

Buty Salaha będą w Muzeum Brytyjskim

Fenomen piłkarza z Egiptu nie ma końca. Dowodem na to jest dzisiejsza informacja, która wypłynęła …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *