Home / Premier League / Reprezentacja Anglii zgodnie z planem gromi Maltę

Reprezentacja Anglii zgodnie z planem gromi Maltę

Aktualnie mamy przerwę w rozgrywkach Premier League ze względu na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2016. Na brak emocji jednak nie możemy narzekać. W piątkowy wieczór Anglia na wyjeździe mierzyła się z ostatnią w tabeli Maltą. W poniedziałek mecz ze Słowacją, który może zapewnić Anglikom bilety na Mundial w Rosji.

Do meczu z Maltą Anglicy przystąpili w składzie: Hart (West Ham), Walker (Manchester City), Cahill (Chelsea), Jones (Manchester United), Bertrand (Southampton), Livermore (West Bromwich), Alli (Tottenham), Henderson (Liverpool), Oxlade-Chamberlain (Liverpool), Sterling (Manchester City) oraz Kane (Tottenham).

W pierwszej połowie w oczy raziła nieskuteczność Synów Albionu, którzy nie potrafili strzelić ani jednej bramki, choć swoje okazje mieli Kane, Sterling oraz Alli. Druga połowa była jednak dużo lepsza w wykonaniu Anglików. Na boisku pojawili się Rashford, Vardy oraz Welbeck. W 53 min. meczu Kane zamienił asystę Alliego na bramkę. Później znowu przyszło nam długo czekać na kolejne popisy strzeleckie. Dopiero końcówka rozwiązała worek z bramkami.

Do siatki trafili Bertrand, Welbeck oraz po raz drugi Kane. Anglia w pełni zasłużenie pokonała Maltę 4-0. W poniedziałek Synów Albionu czeka jednak dużo trudniejsze wyzwanie w meczu ze Słowacją. Dokładnie rok temu górą byli Anglicy, którzy wygrali 1-0. Aktualnie, tylko te dwie drużyny walczą o prym w tabeli Grupy F, a ten mecz może dać Anglikom niemalże pewny awans w przypadku wygranej.

Podopieczni Garetha Southgate’a mają 17 punktów na koncie. Druga w Tabeli Słowacja, dwa oczka mniej. Dalej z 11 punktami Szkocja i Słowenia. W przypadku zwycięstwa, Synowie Albionu zwiększą przewagę nad Słowacją do pięciu punktów i będą mieć przed sobą dwa ostatnie spotkania: z Litwą i Słowenią. Tylko kataklizm mógłby im odebrać pierwsze miejsce w grupie.

About admin

Check Also

Co za spotkanie na Anfield! Manchester City z pierwszą porażką w sezonie

Manchester City po 22 kolejkach Premier League mogli być niemal pewni mistrzostwa Anglii. Jak jednak …