Robert Lewandowski w Manchesterze City?

Coraz większe zawirowania wokół Roberta Lewandowskiego. Kapitan polskiej reprezentacji skrytykował ostatnio w wywiadzie Bayern Monachium za, jego zdaniem, błędną politykę transferową i nie kupowanie czołowych piłkarzy, którzy mogliby pomóc Bawarczykom w walce o Ligę Mistrzów. Po zakończeniu ubiegłego sezonu zwierzał się natomiast, że czuję żal do kolegów, którzy nie pomogli mu w wywalczeniu armatki dla najlepszego króla strzelców.

Guilem Balague, czołowy dziennikarz sportowy w dzienniku AS, blisko związany z piłkarzami Realu Madryt, nie ma wątpliwości, że właśnie rozpoczęła się operacja: „Lewy odchodzi z Bayernu”. Sytuacja jako żywa przypomina tą, z 2014 roku, kiedy to wszyscy byli przekonani, że Lewandowski odejdzie z Borussi Dortmund, a media raz po raz pisały o zainteresowaniu kolejnych klubów. Real złożył mu ofertę, ale wtedy, nasz zawodnik był już po słowie z Bayernem.

Minęły trzy sezony w Bayernie i sytuacja znowu się powtarza. Lewandowski zabiera głos na temat działań klubu, nie ukrywa swojego niezadowolenia. Media spekulują coraz bardziej na temat jego przyszłości. Balague sądzi, że kapitan naszej reprezentacji pragnie się przenieść do Realu Madryt, ponieważ tam miałby największe szanse na wywalczenie upragnionego trofeum Ligi Mistrzów.

W dzisiejszym wydaniu The Sun informuje natomiast, że o Lewandowskiego zamierza powalczyć Manchester City. A wszystko za sprawą, co oczywiste, Pepa Guardioli, który był zachwycony umiejętnościami Lewandowskiego gdy trenował Bayern Monachium. Jednak zdaniem hiszpańskich mediów, Lewego interesuje wyłącznie Real Madryt.

Warto również dodać, że póki co, to Bawarczycy mają w ręku wszystkie karty. Kontrakt Lewandowskiego obejmuje do 2022 roku i nie ma wpisanej klauzuli odstępnego. To znaczy, że żaden klub nie mógłby po prostu wykupić Polaka z Monachium tak jak zrobiło PSG z Neymarem. Jednak jedno jest pewne. Klub nie będzie trzymał na siłę niezadowolonego piłkarza. Tym bardziej, gdy ten pozwala sobie na krytykę włodarzy. Lewandowski rozgrywa ostatni sezon w Bayernie?

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *