Southampton za burtą Pucharu Ligi Angielskiej

Dwóch Polaków pojawiło się na boisko St.Mary’s Stadium w środowy wieczór. Po stronie Świętych zadebiutował Jan Bednarek, który pojawił się na boisku w 73 min. spotkania. Minutę później na murawie zameldował się także Michał Żyro, dla którego był to pierwszy występ dla drużyny Wolverhampton Wanderers od ponad półtora roku.

Żyro nabawił się urazu w kwietniu 2016 roku w efekcie brutalnego faulu w wykonaniu Anthony’ego Kaya. Skrzydłowy doznał zerwania wiązadła pobocznego strzałkowego w lewym kolanie. Było pewne, że uraz wyeliminuje go z gry przynajmniej na rok. Tak też się stało. Na boisko powrócił dokładnie w kwietniu w ubiegłym sezonie. Rozegrał kilka spotkań dla młodzieżowej drużyny Wolverhampton.

Natomiast Bednarek jest piłkarzem FC Southampton od lipca. Do Anglii przeszedł z Lecha Poznań za 5 mln euro. Prawdopodobnie w drużynie świętych będzie pełnił rolę zmiennika dla Virgila van Dijka, który, jak wszystko na to wskazuje, jednak zostanie w Southampton i nie odejdzie do Liverpoolu.

Nasi zawodnicy dostali zatem prawie 20 minut na grę uwzględniając doliczony czas gry. Żyro po powrocie przywitał się żółtą kartką, którą dostał kilkadziesiąt sekund po tym jak wszedł na boisko. Większej roli na boisku Polacy nie odegrali.

Wolverhampton wygrało spotkanie z Southampton 2-0 po bramkach Battha i Wilsona. Wilki zagrają zatem w kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Święci pożegnali się wczoraj z tymi rozgrywkami.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *