Home / Premier League / Superpuchar UEFA nie dla Manchesteru United

Superpuchar UEFA nie dla Manchesteru United

Real wciąż zadziwia pod wodzą Zinedina Zidana i sięga po kolejne trofeum. Przez większość czasu Czerwone Diabły były tylko tłem dla świetnie grających Królewskich. Ostatnie 20 minut meczu należało do United, jednak było to stanowczo za mało i to Real wygrał mecz o Superpuchar 2-1.

Pierwsze 10 minut spotkania było wyrównane, a nawet z delikatną przewagą United. Następnie do głosu doszedł Real Madryt, który całkowicie zdominował przebieg gry raz za razem tworząc groźne sytuacje. Najpierw poprzeczkę po dośrodkowaniu Kroosa obił Casemiro, kilka minut później, w 24. minucie meczu Brazylijczyk trafił do bramki po świetnym podaniu Carvajala. Początkowo wydawało się, ze zawodnik Realu był na pozycji spalonej, jednak analiza w studiu pokazała, że gol został zdobyty prawidłowo.

Kilka minut później wynik mógł podwyższyć Benzema, który trafił do bramki strzeżonej przez Davida De Geę, jednakże arbiter boczny tym razem uniósł chorągiewkę i gol nie został uznany.

Na początku drugiej połowy wciąż dominował Real tworząc kolejne sytuacje bramkowe. W 53. minucie meczu gola na 2-0 zdobył Isco po podaniu Garetha Bale’a. Słowa pochwały należą się też Benzemie, który bardzo długo utrzymywał się z piłką przy linii bocznej boiska, a następnie skutecznym dryblingiem stworzył sobie możliwość podania piłki w pole karne. Swoją sytuację miały również Czerwone Diabły, jednak słabo grający Pogba nie wykorzystał „setki” stojąc oko w oko z Navasem, a dobitkę na pustą bramkę zmarnował Lukaku. Jednocześnie w grze United zaczęło się dużo dziać po wejściu Rashforda, który raz za razem szarpał na lewym skrzydle.

Kilka minut później mogło być po meczu. Niepilnowany Bale oddał bardzo mocny strzał z ostrego kąta, a piłka po raz kolejny w tym meczu trafiła w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i już dwie minuty później United po dobrej akcji zdobył gola kontaktowego. Zrehabilitował się Lukaku, który tym razem skutecznie dobił obroniony strzał Maticia.

W Realu nastąpiły trzy zmiany, zszedł Bale, Isco i Benzema. Na boisku pojawili się Asensio  i Lukas, a także Ronaldo, który do 83. minuty meczu siedział na ławce rezerwowych. Końcówka należała zdecydowanie do Manchesteru United. Rewelacyjną okazję sam na sam miał Rashford, jednak jego strzał na rzut rożny sparował Navas. 19-letni Anglik powinien lepiej wykorzystać tę sytuację.

Zważając na długie przerwy (jedna w 73 minucie na uzupełnienie płynów, chwilę później kolejna na opatrzenie Fellainiego po zderzeniu głowami z Ramosem) sędzia doliczył aż 7 minut. United raz za razem posyłał wysokie piłki szukając wysokiego, belgijskiego pomocnika, jednak Diabłom nie udało się już wyrównać. Ostatnie słowo miał jeszcze Ronaldo, który wykonywał rzut wolny z niebezpiecznej odległości, jednak piłka po jego strzale poleciała daleko od bramki.

Tym samym, Real zwyciężył jedenasty już, kolejny finał z rzędu w międzynarodowych rozgrywkach zwyciężając z Manchesterem United 2-1.