Trzy zespoły Premier League pewne awansu do fazy pucharowej LM

Manchester United, Manchester City oraz Tottenham Hotspur to zespoły, które zagwarantowały sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów po czterech kolejkach zmagań grupowych. United z dorobkiem 12 punktów dominuje w grupie A, natomiast Manchester City również z kompletem punktów prowadzi w Grupie F. Koguty po wielkim widowisku pokonały Real Madryt na Wembley i także mogą być pewni przynajmniej drugiego miejsca w swojej grupie.

O awans wciąż muszą powalczyć dwie pozostałe ekipy z Premier League, Liverpool oraz Chelsea Londyn, ale ich sytuacja jest bardzo komfortowa. The Blues co prawda zostali rozgromieni w Rzymie 3-0, ale zajmują drugie miejsce w grupie z przewagą czterech punktów nad Atletico. Zwycięstwo w Azerbejdżanie da im pewny awans. Karabach zdumiewa jednak kibiców na całym świecie. Najpierw wywalczył remis na swoim stadionie by we wtorek powtórzyć ten wyczyn na Vicente Calderon. W ten sposób, Atletico Madryt jest uzależnione od Romy i Chelsea, które również muszą stracić punkty z Karabachem aby zespół Rojiblancos miał jeszcze szanse na awans.

Zacięta będzie rywalizacja w Grupie E. Liverpool prowadzi co prawda z dorobkiem ośmiu punktów, ale tylko oczko straty do The Reds ma Sevilla. Natomiast Spartak Moskwa traci do lidera trzy punkty, a zatem te zespoły wciąż powalczą o awans do fazy pucharowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tej edycji Ligi Mistrzów, zespoły z Anglii na ten moment spisują się fenomenalnie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *