Van Dijk jednak zostanie w Southampton?

Temat holenderskiego obrońcy Świętych jest bardzo popularny wśród sportowych mediów. Temat zaczął się kilka miesięcy temu, gdy nagłośniono prywatne spotkanie piłkarza ze szkoleniowcem Liverpoolu, Jurgenem Kloppem, który miał go przekonywać do przejścia na Anfield Road. To oczywiście nie spodobało się działaczom Southampton oraz kibicom.

Szczególnie fani Świętych głośno wyrazili swoje niezadowolenie dopingując zawodnika by ten… jak najszybciej zmienił klub. Działacze natomiast zgłosili sprawę do angielskiej federacji. Liverpool był zmuszony przeprosić Świętych. Oświadczyli także, że rezygnują z dalszych starań o pozyskanie holenderskiego obrońcy. Jednak czy na pewno?

Liverpool wciąż bardzo chętnie widziałby van Dijka w swojej drużynie. Mówi się, że The Reds byliby w stanie zapłacić za piłkarza nawet 60 mln euro. Połowę tej sumy mogliby natomiast zapłacić działacze Chelsea Londyn. Southampton jest jednak nieugięte pod wodzą nowego właściciela, chińskiego biznesmana Jishenga Gao. Chce on ukrócić proceder, który od lat krzywdzi klub z Southampton.

Akademia szkoli młodego, perspektywicznego zawodnika, a gdy ten jest już gotowy na wielką grę w głównym składzie Świętych, pojawia się bajeczna oferta z silniejszych i bogatszych klubów, które wykupują młodą gwiazdę. Działacze chcą zakończyć taką działalność i nieustępliwie odmawiają sprzedaży van Dijka.

Z takiego obrotu spraw niezadowolony będzie na pewno piłkarz, kibice klubu, którzy życzą Holendrowi udanej podróży, a także Jan Bednarek, który trafił do Southampton za 6 mln euro z Lecha Poznań. Jeżeli van Dijk zostanie w klubie, Bednarek będzie zmuszony pogodzić się z rolą rezerwowego.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *