Waleczne Huddersfield uległo na Stadion Olympic Stadium

Beniaminek rewelacyjnie rozpoczął sezon Premier League. Dwa zwycięstwa i remis, miejsce w ścisłej czołówce i coraz większa popularność na całym świecie pośród kibiców, którzy w malutkim klubie znaleźli godnego następcę dla Leicester City, które trzy lata temu także było skazywane na pożarcie, a ostatecznie sięgnęło po tytuł mistrzowski. Na drugim biegunie West Ham United. Klub zaczął fatalnie. Trzy porażki i zero punktów na swoim koncie. Tego dnia w końcu miał nastąpić przełom.

Na Olympic Stadium jak zwykle dopisywała rewelacyjna atmosfera, a na stadionie zgromadziło się prawie 57 tysięcy widzów by zobaczyć starcie West Hamu z ambitnym Huddersfield. Od pierwszego gwizdka gospodarze ruszyli do natarcia, w tym meczu liczyły się dla nich tylko trzy punkty. Każdy inny wynik byłby nie satysfakcjonujący.

Gospodarzom brakowało jednak skuteczności, a świetnie zorganizowana defensywa Huddersfield rozbiła kolejne ataki. Goście liczyli na szybkie kontry, jednak w całym meczu nie wypracowali za wielu sytuacji strzeleckich, choć kilkukrotnie pod bramką Harta było bardzo groźnie.  Jednak gra głównie toczyła się na połowie Huddersfield.

Główna bolączką West Hamu była ogromna niecelność. W całym meczu Młoty oddały aż 19 strzałów, lecz tylko trzy z nich w światło bramki. To ostatecznie wystarczyło do zwyciężenia 2-0 przed własną publicznością. Bohaterem meczu okazał się wprowadzony w 64 minucie meczu Ayew. Już osiem minut później asystował on przy dosyć szczęśliwym golu Obianga, który zdecydował się na strzał z dystansu. Ten odbił się od pleców jednego z defensorów Huddersfield, zmienił kierunek i zaskoczył golkipera gości. Pięć minut później Ayew wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i wpakował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania na 2-0. To pierwsze punkty dla West Hamu i pierwsza porażka Huddersfield w tym sezonie.

Post Author: admin